Vracia

Pravidlá vrátenia tovaru

Partversal.sk bol vytvorený s cieľom uspokojiť túžbu našich zákazníkov nájsť rýchlo a pohodlne náhradné diely na vozidlá, ktoré potrebujú, a preto chceme, aby bol tento proces čo najhladší. Ak z akéhokoľvek dôvodu dôjde k problému medzi predávajúcim a kupujúcim, vždy pomôžeme problém vyriešiť priateľsky a rozhodneme, či bude tovar vrátený predávajúcemu s vrátením plnej sumy peňazí kupujúcemu.

Vrátenie kvalitného tovaru

Ak je výrobok kvalitný a zodpovedá inzerovanej kvalite, ale po jeho zakúpení zistíte, že vám nevyhovuje, musíte začať proces vrátenia na nim a zakúpený výrobok vrátiť do 14 dní od prevzatia výrobku (ak bol doručený kuriérskou službou) alebo od vyzdvihnutia výrobku (ak si kupujúci výrobok vyzdvihol na mieste vyzdvihnutia). 

Vrátenie tovaru, ktorý je chybný, nekompletný alebo nie je v súlade s reklamou

Kupujúci má právo na vrátenie tovaru, ak sa zistí, že tovar nie je v zodpovedajúcej kvalite alebo má vady, ktoré predávajúci s kupujúcim pred predajom tovaru neprerokoval, a to v primeranej lehote, ktorá je v súlade so zákonnými požiadavkami, najneskôr však do 14 dní odo dňa prevzatia alebo prevzatia tovaru. 

Tovar môže byť označený za chybný a vymenený za kvalitný tovar (ak je k dispozícii) alebo vrátený, ak:

 • nezodpovedá popisu predávajúceho a nemá rovnaké vlastnosti ako tovar, ktorý predávajúci poskytol ako vzorku alebo model, alebo má chyby, ktoré predávajúci pred predajom tovaru nešpecifikoval;

 • nezodpovedajú kvalitatívnym vlastnostiam, ktoré sú všeobecne charakteristické pre tovar rovnakého druhu a ktoré môže kupujúci odôvodnene očakávať vzhľadom na povahu tovaru;

 • kupujúci má dôvodné podozrenie, že výrobok bol vyrobený v rozpore s právami duševného vlastníctva tretích strán (napr. nejde o originálny výrobok, hoci bol ako taký deklarovaný), alebo bol získaný či distribuovaný nezákonným spôsobom;

Ak kupujúci v čase uzavretia zmluvy vedel alebo mal vedieť o nesúlade tovaru (napr. zverejnené informácie o vadách, poruchách atď.), predpokladá sa, že tovar má vyhovujúcu kvalitu. Použitý tovar vyhovujúcej kvality možno vymeniť alebo vrátiť len so súhlasom predávajúceho.

Proces vrátenia peňazí:

 • Registrovaní používatelia:

  • Po prihlásení do svojho konta prejdite do zákazníckej zóny a vyhľadajte časť Objednávky. Po kliknutí na konkrétnu objednávku, ktorú chcete vrátiť, nájdete možnosť "Vrátenie" a budete si môcť vybrať, ktoré položky chcete vrátiť a ako ich chcete vrátiť.

  • Pomocou rezervačného odkazu zaslaného na zadanú e-mailovú adresu. Po otvorení súhrnu objednávky nájdete možnosť "Vrátenie" a môžete si vybrať, ktoré položky chcete vrátiť a ako.

 • Neregistrovaní používatelia:

  • Výrobok môžete vrátiť pomocou odkazu na objednávku zaslaného na vašu e-mailovú adresu. Po otvorení súhrnu objednávky nájdete možnosť "Vrátenie" a môžete si vybrať, ktoré položky chcete vrátiť a ako.

Vrátený výrobok musí byť v rovnakom stave, v akom bol prijatý, t. j. nepoužitý, nepoškodený, v rovnakom stave, v akom bol prijatý (bez poškodených štítkov, bez odlepenia atď.), a ak bol zabalený, v rovnakom obale. Kupujúci musí mať tiež dôkaz, že výrobok kúpil od uvedeného predajcu (elektronická faktúra alebo číslo objednávky).

Náklady na dopravu vráteného tovaru

Vrátenie tovaru na Parts.lt je bezplatné.

Ak je vrátený tovar nevhodný pre kupujúceho z dôvodu zavinenia kupujúceho alebo ak je nekvalitný, náklady na dopravu znáša predávajúci.

V prípade vrátenia tovaru predávajúci poskytne nálepku na vrátenie tovaru alebo zabezpečí jeho prevzatie na adrese uvedenej kupujúcim. 

Postup vrátenia peňazí

Keď kupujúci vráti tovar, peniaze za tovar mu budú pripísané na ten istý účet, z ktorého bola objednávka zaplatená, a to do 14 dní odo dňa, keď predávajúci dostane vrátený tovar.

Ak kupujúci vráti tovar, poplatky za platbu sa nevracajú.

 

Pohodlné doručenie

Doručenie pre vás najpohodlnejším spôsobom prostredníctvom kuriérov alebo pošty

VENIPAK LogoDPD LogoGLS LogoFedex Logo

Flexibilná platba

Platba kartou, e-bankingom alebo v hotovosti

Visa LogoMasterCard LogoPaypal LogoPaysera Logo

Pomoc

Kontaktujte našich manažérov

Partversal.sk je online obchodná platforma, kde je ľahké a rýchle nájsť diely pre ojazdené autá alebo motocykle, ktoré potrebujete. Chápeme, že váš čas je vzácny, preto sme tento systém navrhli s ohľadom na vaše pohodlie. So službou Partversal.sk nebudete musieť strácať čas obvolávaním rôznych autovrakovísk alebo šrotovisiek – stačí použiť náš portál a získate prístup k najväčšej databáze dielov pre autá a motocykle, ktoré sú dostupné v Litve na jednom mieste. Máme spojenie s mnohými spoľahlivými autovrakoviskami po celej Litve a môžeme poskytnúť širokú škálu použitých komponentov s fotografiami, popismi a cenami. Každým dňom rastie počet dodávateľov a dielov, ktoré poskytujú, a so zvyšujúcou sa ponukou dielov rastie aj vaša šanca nájsť ich u nás. Potrebné diely na auto alebo motorku si jednoducho objednáte z pohodlia domova alebo kancelárie a kuriér vám ich doručí do 3-7 pracovných dní. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa použitého dielu, vždy sa môžete poradiť s našimi skúsenými konzultantmi. Chceme sa uistiť, že budete s nákupom spokojní, takže ak diel nebude sedieť, bezplatne vám ho vymeníme alebo ho môžete vrátiť do 14 dní.

VENIPAK LogoDPD LogoGLS LogoFedex LogoDB Schenker Logo
Visa LogoMasterCard LogoPaypal LogoPaysera Logo
© 2024 Partversal.sk nie je žiadnym spôsobom prepojený s výrobcami automobilov, motocyklov a nákladných automobilov (súčiastok), ktorých informácie poskytuje a ktorých diely sa predávajú Partversal.sk. Obrázky, ochranné známky a všetky ostatné informácie slúžia len na identifikáciu výrobcov tovaru. Všetky uvedené ochranné známky sú majetkom ich príslušných vlastníkov. Všetky informácie a práva chránené autorskými právami sú chránené a ich kopírovanie je zakázané.